Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Jesteś na archiwalnej stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Od 20 lipca 2022 roku strona Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów znajduje się pod adresem www.mzdim.bytom.pl

Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu

Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchuWzmocnienie konstrukcji jezdni i wymiana warstw bitumicznych, rozbiórka i ponowne wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej, a także regulacja włazów kanałowych i wpustów ulicznych oraz wprowadzenie przy przejściu dla pieszych przy ul. Stolarzowickiej pasów z kostki integracyjnej. To najważniejsze prace, jakie wykonano już na skrzyżowaniu ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach, które zostało już dopuszczone do ruchu.

Na skrzyżowaniu trwają jeszcze prace porządkowe, jak również wykonawca będzie realizował roboty związane z malowaniem pasów na wyniesionym przejściu dla pieszych, co może powodować jeszcze czasowe utrudnienia w ruchu - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

W związku z dopuszczeniem skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej do ruchu od dzisiaj 15 czerwca zostały przywrócone stałe trasy kursowania linii nr 135, 169, 176, 183, 623, 623N oraz 735. Więcej szczegółów dotyczących rozkładu jazdy dostępnych jest na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Przypomnijmy, że przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej jest realizowana z budżetu miasta, a cała inwestycja jest warta 524 tys. zł.

Przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach to już czwarta inwestycja realizowana ze środków budżetu miasta. Dwie z nich zostały już oddane do użytku, to ulica Strzelców Bytomskich II oraz boczna ulica Woźniaka, z kolei na ulicy Gwareckiej trwają intensywne prace - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu Skrzyżowanie ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej dopuszczone do ruchu

Autor zdjęć : Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek