Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Jesteś na archiwalnej stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Od 20 lipca 2022 roku strona Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów znajduje się pod adresem www.mzdim.bytom.pl

Otwarcie Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej

zs1Zieleń w ścisłym centrum miasta jest na wagę złota. Wiedzą to urbaniści, samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy. Dla nich właśnie powstała Zielona Strefa przy ul. Katowickiej 29, której otwarcie odbędzie się już w czwartek, 9 czerwca o 15.00.

Przypomnijmy, że koncepcję zagospodarowania tej nieoczywistej przestrzeni po wyburzonej kamienicy, zgłosili do Budżetu Obywatelskiego sami mieszkańcy Śródmieścia. Choć projekt nie zakwalifikował się wówczas do realizacji, zgodnie uznano, że to pomysł, który trzeba zmaterializować wykorzystując inne mechanizmy finansowania.

Zielona plomba
Na utworzenie parku kieszonkowego Miejski Zarząd Dróg i Mostów Na pozyskał dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (Metropolitalny Fundusz Solidarności) w wysokości 370 tysięcy złotych. Łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 1mln 347 tysięcy złotych.

- Ten projekt to kolejny przykład tego jak zaangażowanie mieszkańców wpływa na pozytywne zmiany w miejskiej przestrzeni. Dzięki temu, że wspólnie z bytomianami, projektantem, wykonawcą usiedliśmy do rozmów nad koncepcją zagospodarowania tego skrawka ziemi, mamy pewność, że jest to miejsce skrojone na potrzeby lokalnej społeczności - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Gry i zabawy podwórkowe
W dniu otwarcia Zielonej Stefy na uczestników będą czekać gry planszowe, malowanie twarzy czy warsztaty plastyczne. Jak przystało na zabawy pod gołym niebem, nie zabraknie też zabaw podwórkowych.

Impreza potrwa od 15.00 do 17.00.

ZielonaStrefa katowicka otwarcie-01