Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Jesteś na archiwalnej stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Od 20 lipca 2022 roku strona Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów znajduje się pod adresem www.mzdim.bytom.pl

Rusza warta 524 tys. zł przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach

Przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w MiechowicachWzmocnienie konstrukcji jezdni, wymiana warstw bitumicznych, rozbiórka i ponowne wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej, a także regulacja włazów kanałowych i wpustów ulicznych oraz wprowadzenie przy przejściu dla pieszych przy ul. Stolarzowickiej pasów z kostki integracyjnej. W poniedziałek, 23 maja rusza przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Bytomiu - Miechowicach.

 - Przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach to już czwarta inwestycja realizowana ze środków budżetu miasta. Dwie z nich zostały już oddane do użytku, to ulica Strzelców Bytomskich II oraz boczna ulica Woźniaka, z kolei na ulicy Gwareckiej trwają już intensywne prace - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Będą utrudnienia w ruchu drogowym

Od poniedziałku, 23 maja wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej. Ulica Stolarzowicka zostanie zamknięta na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Bławatkową do skrzyżowania z ul. Felińskiego /przy punkcie pobrań krwi/, zaś ulica Bławatkowa zostanie zamknięta w całości.

Uwaga! Od strony ul. Reptowskiej będzie możliwy dojazd do ul. Bławatkowej wyłącznie dla pojazdów budowy oraz mieszkańców budynku przy ul. Bławatkowej 5, a także osób dojeżdżających do Przedszkola nr 23.

W związku ze zmianami w ruchu drogowym, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wprowadzi objazdy. Celem skomunikowania ul. Barlickiego z ul. Reptowską, po ulicy Barlickiego będzie odbywał się ruch dwukierunkowy, bez możliwości wyjazdu w ul. Stolarzowicką. Objazd zarówno w kierunku centrum miasta oraz Stolarzowic będzie odbywał się ul. Felińskiego. Warto dodać, że zmianie ulegnie także lokalizacja postoju taksówek. Postój taxi zostanie przeniesiony z ul. Bławatkowej na ul. Reptowską przed skrzyżowaniem z ul. Bławatkową.

Zmiany w komunikacji autobusowej

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej wyłączone zostaną z obsługi przystanki w rejonie remontowanego skrzyżowania. Wyznaczone zostaną także tymczasowe przystanki w ciągu ul. Stolarzowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Felińskiego oraz na ul. Felińskiego za skwerem Józefa Bonczola. Z kolei na ul. Felińskiego na odcinku od ronda w kierunku przebudowywanego odcinka ul. Stolarzowickiej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się, celem umożliwienia przejazdu autobusom komunikacji.

Prosimy kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach Przebudowa skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach

Autor zdjęć: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek