Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Jesteś na archiwalnej stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Od 20 lipca 2022 roku strona Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów znajduje się pod adresem www.mzdim.bytom.pl

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WPROWADZENIA TYMCZASOWEJ ZMIANY ORGANIZACJI NA UL.STOLARZOWICKIEJ, FELIŃSKIEGO, BŁAWATKOWEJ I BARLICKIEGO

Grafika przedstawia plan sytuacyjny dla ulicy StolarzowickiejMiejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje, że w dniu 23 maja 2022 r. zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu polegająca m.in. na zamknięciu ul.Stolarzowickiej na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul.Bławatkową do skrzyżowania z ul.Felińskiego (przy punkcie pobrań krwi) oraz na zamknięciu ul.Bławatkowej z pozostawieniem możliwości dojazdu od strony Reptowskiej tylko dla pojazdów budowy, mieszkańców budynku ul.Bławatkowa 5 oraz Przedszkola nr 23. Celem skomunikowania ulicy Barlickiego z ul.Reptowską po ulicy Barlickiego będzie odbywał się ruch dwukierunkowy (bez możliwości wyjazdu na ul.Stolarzowicką).

Objazd zarówno w kierunku centrum jak i w stronę Stolarzowic będzie odbywał się ul.Felińskiego. Zmianie ulega także lokalizacja postoju Taxi, która zostanie przeniesiona z ul.Bławatkowej na ul.Reptowską przed skrzyżowaniem z ul.Bławatkową. W związku z wyłączeniem możliwości skorzystania z dotychczasowych przystanków autobusowych zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku ul.Bławatkowej oraz ul.Stolarzowickiej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki w ciągu ul.Stolarzowickiej w rejonie skrzyżowania z ul.Felińskiego oraz na ul.Felińskiego za Skwerem Józefa Bonczola. Na ul.Felińskiego na odcinku od ronda w kierunku przebudowywanego odcinka ul.Stolarzowickiej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania celem umożliwienia wyminięcia się autobusów  w związku z wprowadzonym objazdem.

Powyższe utrudnienia wynikają z konieczności wymiany warstw bitumicznych, wzmocnienia konstrukcji jezdni , rozbiórki wyniesionego przejścia dla pieszych i budowę nowego z kostki betonowej, miejscowej wymiany krawężników, regulacji wpustów ulicznych wraz z ich wymianą, natomiast w zakresie organizacji ruchu: odtworzenie oznakowania poziomego w formie oznakowania grubowarstwowego, w tym biało-czerwonego przejścia dla pieszych na wyniesionym przejściu.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Autor zdjęć: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek