Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Jesteś na archiwalnej stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Od 20 lipca 2022 roku strona Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów znajduje się pod adresem www.mzdim.bytom.pl

MZDiM w Bytomiu, nie nadąża z naprawą latarni. Złodzieje kradną z nich kable. Nie stój, reaguj!

IMG-20220429-WA0000Chodzi o oświetlenie uliczne, a właściwie jego brak. W ostatnim czasie na ogromną skalę w całym Bytomiu dochodzi do aktów wandalizmu i dewastacji oświetlenia ulicznego. Złodzieje kradną kable i wnęki słupowe. Wykorzystują do tego profesjonalny sprzęt - wyłamują drzwiczki do bezpieczników i kradną kable zasilające. Działają bardzo szybko i policja oraz straż miejska nie są w stanie zareagować na czas. Złodziei nie odstrasza nawet fakt, że latarnie są pod napięciem.

Firma Tauron i Miejski Zarząd Dróg i Mostów powiadomiły już policję i straż miejską o procederze. - Apelujemy do mieszkańców Bytomia, by nie pozostawali obojętni i zgłaszali zauważone próby kradzieży. Chodzi tak o dobro i bezpieczeństwo nas wszystkich - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM. Dewastacja mienia i kradzieże kabli stwarzają zagrożenie dla mieszkańców i zwierząt domowych związane z porażeniem prądem lub niebezpieczeństwo spowodowane niedoświetlenie ulic, chodników i obiektów.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów na bieżąco zabezpiecza słupy, w których doszło do dewastacji. Dopiero w dalszej kolejności wykonawca dokonuje odtworzenia zasilania oświetlenia.

Jeśli mieszkańcy zauważą, otwarte drzwiczki wnęki słupowej z widocznym zbrojeniem, powinni niezwłocznie powiadomić pogotowie energetyczne pod numerem tel. 991. W przypadku dostrzeżenia złodziei, kradnących kable, prosimy o powiadomienie policji pod numerem tel. 112.

Narutowicza 5BPionierów 1

IMG-20220429-WA0002Park NiemcewiczaPark Niemcewicza  2