Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Jesteś na archiwalnej stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Od 20 lipca 2022 roku strona Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów znajduje się pod adresem www.mzdim.bytom.pl

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Rusza warta ponad 483 tys. zł przebudowa ul. Gwareckiej

Gwarecka1Kolejna droga gminna zostanie przebudowana ze środków budżetu miasta. We wtorek, 19 kwietnia drogowcy rozpoczną przebudowę ul. Gwareckiej na odcinku liczącym 239 metrów od ul. Tramwajarzy do ul. Kruszcowej. Wykonawcą wartej ponad 483 tys. zł inwestycji będzie bytomska firma „DALPOL” Spółka Jawna.

- Przebudowa ulicy Gwareckiej zostanie zrealizowana dzięki przekazaniu dodatkowych środków z budżetu miasta. Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę komfortu jazdy kierowców, ale również zwiększenie bezpieczeństwa pieszych - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Kompleksowa przebudowa Gwareckiej

Przebudowa ulicy Gwareckiej będzie obejmować zjazdy do posesji, chodniki, pas postojowy oraz istniejące zieleńce a także wymianę betonowych krawężników, uzupełnienie elementów odwodnienia powierzchniowego, odtworzenie wpustów oraz przeprowadzenie regulacji studni rewizyjnych, skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych w jezdni.

Od 19 kwietnia utrudnienia drogowe

Od wtorku, 19 kwietnia wykonawca robót wprowadzi tymczasową organizację ruchu na ul. Gwareckiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kruszcową w kierunku skrzyżowania z ul. Tramwajarzy wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, zaś skomunikowanie do odcinka ulicy Gwareckiej objętego remontem będzie odbywało się ulicami Witczaka oraz Kruszcową.

Mapka Gwar1

W ramach wprowadzonych zmian w organizacji ruchu nie będzie także możliwości wjazdu od strony ulicy Gwareckiej na parkingi zlokalizowane przy sklepie „LIDL”, jednak możliwy będzie dojazd do znajdujących się tam sklepów od strony ul. Witczaka. Warto dodać, że I etap prac zakłada prowadzenie prac po wschodniej stronie ulicy Gwareckiej, dlatego też piesi będą mogli korzystać wyłącznie z chodnika po drugiej stronie ulicy.

Mapka Gwar2

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do zmian w organizacji ruchu, a także ograniczenia prędkości w tym rejonie do 30km/h.

Gwarecka2 Gwarecka4Gwarecka5

Autor: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek/Grzegorz Goik